تبلیغات
نوجوان ایرانی - بیانات و تصاویر دیدار مقام معظم رهبری با بسیجیان بمناسبت هفته بسیج


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه همزمان با هفته بسیج با تعدادی از بسیجیان دیدار و به محور‌های مهمی از جمله لزوم بصیرت در آحاد جامعه، اولویت دادن به جنگ نرم، نقش بسیج در خنثی سازی توطئه‌های دشمن، پرهیز رسانه‌ها از القای بدبینی، شایعه سازی و پرهیز از تهمت آلودكردن فضای جامعه اشاره كردند. 

 

برای مطالعه متن کامل سخنرانی و همچنین تصاویر این دیدار به ادامه مطلب مراجعه نمایید...

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر كشور، بسیج را رمز پایداری، ماندگاری، و عزت ملی دانستند و ضمن توصیه مؤكد به همه رسانه ها، فعالان سیاسی، و مسئولان برای پرهیز از اختلافهای جزئی و غیراصولی، تأكید كردند: امروز اولویت اصلی كشور مقابله با جنگ نرم دشمن كه هدف آن ایجاد تردید، اختلاف و بدبینی میان آحاد مردم است و مهمترین راههای مقابله با این تهاجم، حفظ و تقویت بصیرت، روحیه بسیجی، امید كامل به آینده، و مراقبت جدی در تشخیص ها است.
رهبر انقلاب اسلامی، بسیج را یك استثناء و حادثه ای بی نظیر در كشور خواندند و افزودند: اینكه در یك كشور، مردم با همه وجود و با بهترین و مؤمن ترین عناصر خود از یك نظام بدون هیچ چشم داشتی و با همه توان دفاع كنند، فقط مخصوص انقلاب اسلامی ایران است كه دل نورانی امام بزرگوار (ره) توانست به این حقیقت بزرگ دست پیدا كند و با كمك الهی آنرا تحقق بخشد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش آفرینی و امتحانهای بزرگ بسیج در صحنه های مختلف انقلاب خاطرنشان كردند: یكی از این صحنه ها، عرصه دفاع از استقلال و عزت كشور بود كه اگر حضور بسیج در دوران دفاع مقدس شكل نمی گرفت، امروز سرنوشت قطعاً بگونه ای دیگر بود.
ایشان تأكید كردند: بعد از پایان جنگ نیز بسیج همواره خط شكن و پیشرو بوده است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نقش آفرینی بسیج در تثبیت اقتدار و ایستادگی سیاسی، در عرصه های فرهنگی و سازندگی، و در عرصه های علمی افزودند: امروز افتخارات گوناگون كشور نتیجه حضور انسانهای خدوم، توانا، و بی نام و نشان در صحنه های گوناگون است كه اگر این حقایق بدرستی شناخته نشود، ظلم به بسیج است.
حضرت آیت الله خامنه ای، بسیج را فراتر از قالبها و سازمانهای نظامی دانستند و خاطرنشان كردند: اگرچه بخشهای نظامی از بهترین بسیجی ها هستند اما بسیج در واقع، حضور فراگیر، مقتدر، و تمام نشدنی قشرهای مختلف مردم است، كه هیچ وابستگی به پول، جاه و مقام، و دستور از بالا، ندارد و معیار او هم بصیرت و ایمان است.
ایشان با تأكید بر اینكه سازمان فعلی بسیج با خصوصیات منحصر بفرد خود قابل تكرار و تقلید در هیچ مجموعه دیگری نیست، افزودند: بسیج واقعیتی نافذ و تأثیرگذار است كه در عین اقتدار و قدرت، مظلوم هم واقع شده است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: مظلومیت به معنای ضعف نیست همانگونه كه انقلاب اسلامی در عین حالی كه جزو مقتدرترین و نافذترین پدیده های معاصر است، مظلوم هم است و یا شخص امام بزرگوار (ره) كه با وجود اقتدار و قدرت روحی از مظلوم ترین انسانهای دوران خود بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر لزوم تقویت و تعمیق اثرگذاری بسیج افزودند: تا هنگامی كه بسیج است، هیچ تهدیدی متوجه نظام اسلامی نخواهد شد و این موضوع، یك ركن اساسی است.
ایشان، آسیب شناسی، شناخت نقص ها و آفت ها، و همچنین پیش بینی های لازم بمنظور پیشرفت بیشتر را برای بسیج یك ضرورت دانستند و تأكید كردند: با توجه به شكست استكبار در مواجهه سخت با نظام اسلامی در دهه اول انقلاب، اكنون دشمن، جنگ نرم را در دستور كار خود قرار داده و امروز اولویت اصلی مقابله با جنگ نرم است.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین جنگ نرم افزودند: دشمن در جنگ نرم تلاش دارد با استفاده از ابزارهای فرهنگی و ارتباطاتی پیشرفته و با شایعه و دروغ پراكنی و استفاده از برخی بهانه ها، میان آحاد مردم تردید، بدبینی، و اختلاف ایجاد كند.
حضرت آیت الله خامنه ای، قضایای بعد از انتخابات ریاست جمهوری را نمونه ای از این شیوه دانستند و خاطرنشان كردند: در این قضایا، به بهانه انتخابات، ایجاد تردید و اختلاف كردند تا دلهای مردم نسبت به یكدیگر و نسبت به مسئولان چركین شود و در چنین فضای مشوش و شلوغی، عناصر مغرض، خائن و دست آموز خود را برای كارهای اخلال گرانه وارد صحنه كنند اما به دلیل بصیرت مردم به نتیجه نرسیدند.
ایشان با تأكید مجدد بر موضوع بصیرت، افزودند: علت تأكیدهای مكرر من بر لزوم بصیرت در جامعه در شرایط حاضر، به این دلیل است كه مردم بدانند چه اتفاقی می افتد و بتوانند صحنه گَردان اصلی قضایا، و عناصر خائن و بدخواه را از آحاد مردم تشخیص دهند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: هر اقدامی كه موجب مغشوش و تهمت آلود شدن فضا شود و مردم را نسبت به یكدیگر بدبین و مردد كند، به ضرر كشور است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: من اصرار دارم كه آحاد مردم و جریانات مختلف سیاسی، همه با یكدیگر متحد، در مقابل آن افراد معدودی باشند كه مخالف اصل انقلاب و استقلال كشور هستند و هدف آنها تقدیم كشور به امریكا و استكبار است.
ایشان با تأكید بر لزوم جداسازی میان توده عظیم مردم اعم از خواص و عوام با معدود عناصر خودفروخته و تفاوت قائل شدن میان این دو، خاطرنشان كردند: نباید با برخی اظهارات و حرفها، فضا را بگونه ای مغشوش كرد كه مردم سردرگم، و نسبت به یكدیگر و نسبت به نخبگان و مسئولان بدبین شوند، این كار درستی نیست.
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد شدید از برخی مطبوعات، رسانه ها و دستگاهها كه دائماً به دنبال ایجاد اختلاف، بدبینی و شایعه سازی هستند افزودند: به كسانی كه بدنبال مصالح كشور هستند، توصیه می كنم، از این اختلافهای جزئی، و غیراصولی صرفنظر كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از فضای تهمت زنی و شایعه سازی بر ضد مسئولان كشور تأكید كردند: اینگونه كارها در جهت خواست دشمن است، زیرا مسئولان كشور اعم از رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضاییه، و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه كسانی هستند كه زمام كشور را بدست دارند و مردم باید به آنها اعتماد و حسن ظن داشته باشند.
ایشان با اشاره به تردیدافكنی های بعد از انتخابات در عملكرد مسئولان رسمی انتخابات اعم از وزارت كشور، و شورای نگهبان افزودند: این تردیدافكنی ها بسیار مضر است و دشمن هم، همین را می خواهد.
رهبر انقلاب اسلامی جوانان بسیجی را به تقویت ایمان و بصیرت، و رعایت موازین و معیارها در تشخیص ها فراخواندند و خاطرنشان كردند: نمی شود هر فردی را به دلیل یك خطا، منافق نامید و همچنین نمی توان، هر فردی را بدلیل اختلاف نظر و دیدگاه، ضدولایت فقیه خواند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: توصیه من به فرزندان بسیجی ام این است كه ضمن حفظ پرقدرت انگیزه ها، ایمان، و امید به آینده، در تشخیص ها و مصداقهای مختلف، بشدت مراقبت كنند زیرا بی دقتی در مصداقها، برخی اوقات ضررهای زیادی در پی خواهد داشت.
ایشان تنوع عرصه های بسیج را مهم خواندند و افزودند: رویكرد اخیر توجه به علم، نوآوری علمی، و كارهای فرهنگی در بسیج بسیار مبارك و پسندیده است زیرا كشور نیازمند كارهای مختلفی است كه جز با روحیه بسیجی محقق نخواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: تا زمانی كه بسیج و روحیه صدق و صفا، و خدمت بی مزد و منت در میان مردم و بویژه جوانان وجود دارد، دشمن نمی تواند هیچگونه لطمه ای به كشور، انقلاب و نظام اسلامی را وارد كند. 
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: كسانی هم كه با اشاره، تشویق، و لبخند دشمن، می خواهند با نظام اسلامی، قانون اساسی، و حركت عظیم مردمی مواجه شوند، بدانند كه سر به سنگ می كوبند و تلاش آنان بیهوده است.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر علیه السلام، دوران آن امام را دوران سربرآوردن حیات دوباره جریان اصیل اسلامی در مقابله با تحریف ها خواندند و با اشاره به نزدیكی اعیاد قربان و غدیرخم افزودند: این دو عید بزرگ اسلامی، دو مقطع مهم درخصوص موضوع امامت است زیرا در عید قربان حضرت ابراهیم (ع) بعد از امتحانهای سخت به مقام امامت نائل می شوند و در روز عیدغدیر خم هم حضرت علی (ع) بعد از امتحانهای بزرگ به منصب والای امامت می رسند.
در ابتدای این دیدار سردار سرتیپ نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نقش بسیج و بسیجیان در مراحل مختلف انقلاب و مقابله با توطئه های سیاسی، نظامی و فرهنگی دشمنان و همچنین دستاوردهای بزرگ علمی دانشمندان جوان بسیجی كشور تأكید كرد: بسیج و بسیجیان در همه صحنه های مختلف بویژه عرصه های جهاد علمی  و خدمت به مردم همچون گذشته حضوری مقتدرانه، آگاهانه، و هوشمندانه خواهند داشت.

تصاویر دیدار مقام معظم رهبری با بسیجیان بمناسبت هفته بسیج


 

 

تصاویر دیدار مقام معظم رهبری با بسیجیان بمناسبت هفته بسیج

 

تصاویر دیدار مقام معظم رهبری با بسیجیان بمناسبت هفته بسیج

 

 

تصاویر دیدار مقام معظم رهبری با بسیجیان بمناسبت هفته بسیج