تبلیغات
نوجوان ایرانی - آیت‌الله مکارم: اهانت به امام، اهانت به ملت است
یکشنبه 22 آذر 1388

آیت‌الله مکارم: اهانت به امام، اهانت به ملت است

   نوشته شده توسط: کیمیا    نوع مطلب :اخبار روز ،

آیت‌الله مکارم شیرازی: اهانت به امام، اهانت به ملت است

یکی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه تمام وفاداران به انقلاب باید هتک حرمت به ساحت مقدس امام خمینی (ره) را محکوم کنند، گفت: هتک حرمت نسبت به ساحت مقدس امام‌ (ره)، اهانت به تمام ارزش‌های انقلاب و اهانت به تمام ملت ایران است.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در آغاز درس خارج خود در مسجد اعظم قم ضمن محکوم کردن هتک حرمت به ساحت مقدس بنیانگذار انقلاب اسلامی(ره) گفت: سرچشمه اهانت به ساحت مقدس امام راحل ممکن است سه عامل باشد، عامل نخست اینکه فرد نادانی از روی جهل و نادانی اقدام به این کارکرده باشد.
وی افزود: عامل دوم اینکه ممکن است از این فراتر باشد و شخصی مغرض و ضد انقلاب اقدام به این کارکرده باشد و احتمال سوم اینکه احتمال دارد یک عامل نفوذی و مامور بیگانه برای ایجاد اختلاف در میان صفوف مردم دست به چنین کاری زده باشد.
این مرجع تقلید در ادامه تصریح کرد: به هر حال هتک حرمت نسبت به ساحت مقدمس امام راحل (قدس)، هتک و اهانت به تمام ارزش‌های انقلاب، اهانت به خون شهدای انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی و اهانت به تمام ملت ایران است.
وی با تاکید بر اینکه تمام وفاداران به انقلاب باید این جریان را محکوم کنند، خاطرنشان کرد: اجازه ندهیم سدها یکی پس از دیگری شکسته شود و قداست‌ها از بین برود و نسبت به انقلاب و نظام سستی و وهنی حاصل شود.
آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز برابر با دو مناسبت از ایام ولایت است، اظهار داشت: امروز روز مباهله و همچنین روز بخشیدن انگشتر توسط امیرالمومنین به سائل در هنگام نماز و فردا نیز مصادف با نزول آیه «هل اعطا» است.
وی با اشاره به قرار گرفتن این سه مناسبت پس از واقعه غدیر گفت: گویا خداوند می‌خواهد آن واقعه غدیر را با این سه واقعه برای همه روشن‌تر سازد.