تبلیغات
نوجوان ایرانی - امام خامنه ای در واکنش به در خواست دانشگاهیان جهت اعطای دکترای افتخاری به حضرتش فرمودند : "اگر خداوند کریم کمک کند به همان میثاق طلبگی متعهد و پایبند خواهم بود"

رهبر معزز انقلاب در پاسخ به درخواست مسئولان دانشگاه تهران درباره اعطای دکترای افتخاری این دانشگاه به ایشان، گفتند: "اگر خداوند کریم کمک کند به همان میثاق طلبگی متعهد و پایبند خواهم بود".

امام خامنه ای در دیدار با دانشگاهیان

به گزارش رجانیوز، امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب که امروز با جمعی از اساتید و مسئولان دانشگاه تهران دیدار کردند، از پذیرش دکترای افتخاری این دانشگاه امتناع کردند و اعلام کردند که "اگر خداوند کریم کمک کند، به همان میثاق طلبگی متعهد و پایبند خواهم بود".

رییس و اساتید دانشگاه تهران در حاشیه دیدار دیروز با رهبر انقلاب، پیشنهاد اعطای دکترای افتخاری این دانشگاه به ایشان را مطرح کردند.

مقام معظم رهبری در پاسخ به این پیشنهاد، با تشکر فراوان از رئیس و اساتید دانشگاه تهران مبنی بر اهدای دکترای افتخاری این دانشگاه به ایشان، اظهار داشتند: "این مسئله و ابراز محبت دانشگاهیان برای بنده افتخار است اما از پذیرش آن معذورم و اگر خداوند کریم کمک کند به همان میثاق طلبگی متعهد و پایبند خواهم بود".

هرچند رهبر معظم انقلاب با تاکید بر پایبندی به میثاق خود از پذیرش این دکترای افتخاری امتناع کرد اما اقدام ایشان در عین حال برای مسئولانی که برای کسب "مدرک" حاضر به نادیده گرفتن مرزهای قانونی شده و می شوند، الگویی شایسته به شمار می رود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از این نیز طلاب علوم دینی را از رواج "مدرک گرایی" در حوزه های علمیه برحذر داشته بودند.


برچسب ها: 22 بهمن ، آشوب ، قتنه ، اعدام ،