تبلیغات
نوجوان ایرانی - بسیج چیست و بسیجی کیست ؟
دوشنبه 19 بهمن 1388

بسیج چیست و بسیجی کیست ؟

   نوشته شده توسط: کیمیا    نوع مطلب :رهبر ،

  بسیج چیست و بسیجی کیست ؟

                                               بسم الله الرحمن الرحیم

                الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیر المومنین علی (ع)

بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین وحدیث عشق میدهد و بسیجی شاخ برگ درختیست که با ایثار و فداکاری تمام مجاهدان از صدر اسلام تاکنون پیوسته مراقبت شده تا بوی دل انگیز آن بهار صلح و امنیت را برای میهن اسلامی مان به ارمغان بیاورد و بسیجی بر بالای آن حدیث عشق را سروده است .

بسیج مدرسه عشق ومکتب شاهدان وشهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن ، اذان شهادت و رشادت سر داده اند و بسیجی دانش آموخته مکتبی است که فارغ التحصیلان آن در جنت رضوان سکنی گزیده وثمره رشادتهای خود را در لقاء پروردگار خویش یافته اند.

بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن ، نام و نشان در گمنامی ئ بی نشانی گرفته اند وبسیجی سرابز گمنام امام زمان (عج) است که در مکتب عاشورا تربیت یافته ودر دفاع مقدس خود مدرس سلسله رهجویان شهادت گشت .

بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده اند وبسیجی آن رزمنده پاکبازیست که شبها در فراق مولای خود نجوا میکند و روز در جهادی حضور دارد که یک روز در برابر هجوم نظام سلطه ایستادگی کرده و اینکه در برابر تهاجم فرهنگی اش و جنگ نرم و فتنه ی سبز اموی  خاکریز زده است .

و تشکیل بسیج در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یقینا از برکات و الطاف جلیه ی خداوند متعال بود که بر  ملت عزیز وانقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.

چرا که اگر بسیج نبود در دفاع مقدس نمی توانستیم در برابر دشمن تا بن دندان مسلح  ایستادگی کنیم و هرجا که نوای دلنشین بسیج طنین انداز شده تحول عظیم ببار آورده که ثمرات آن در همه زمینه ها  آشکار شده است .

بسیجی کسی است که شور وشعور را در هم آمیخته و پیوندی ناگسستنی با مولای خوبان دارد که در قالب زمان محدوده نشده وهمچنان ادامه دارد.

تا زمانیکه کشور محتاج امنیت است حضور بسیج و بسیجی لازم وضروری است ، و هیچ کشوری در هیچ زمانی بدون امنیت نمی تواند به حیات خود ادامه دهد.

بسیج یک نیروی مردمی است و به طبقه خاصی تعلق ندارد و بسیجی را میتوان در هر قشری از اجتماع جستجو کرد ویافت .

بسیجی با ایمان عمیق توام با عواطفی که از خصوصیات ملت ایران سرچشمه میگیرد رفتار و عملکرد دشمن را رصد کرده و هر زمان لازم شد وارد میدان شده وبا تفکری که از اسلام ناب محمدی (ص) نشات میگیرد به مقابله با خطرات میرود.

در یک کلام بسیجی نیرویی کار آمد و سرمایه ای گرانبها برای اسلام و انقلاب وکشور است که باوجود آن ، کشور از گزند دشمنان داخلی وخارجی مصون مانده  و راههای ترقی و پیشرفت با سرعتی بیشتر طی میشود و هرکس که این نیروی عظیم را انکار کند در خرد و یا صداقت او باید شک کرد.

                      اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر ( یاحسین شهید  (ع))


برچسب ها: بسیج ،