تبلیغات
نوجوان ایرانی - (( خبر شهادت حسین فهمیده ))
شنبه 7 آذر 1388

(( خبر شهادت حسین فهمیده ))

   نوشته شده توسط: کیمیا    نوع مطلب :حسین فهمیده ،

صدای جمهوری اسلامی ایران با قطع برنامه های خود اعلام می کند که نو جوانی سیزده ساله با فداکاری زیر تانک عراقی رفته آن را منفجر کرده و خود نیز به شهادت رسیده است . امام قدس سره در پیامی که به مناسبت دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صادر می کنند ، جملات معروف خود را پیرامون او می فرمایند رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ تر است ، با نارنجک ، خود را زیر تانک دشمن انداخت وآن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید .

به این ترتیب و با این کلمات ، حسین و فداکاری و شجاعت او جاودانه شد . بقایای پیکر شهید حسین فهمیده دربهشت زهرا، قطعه 24، ردیف  44، شماره 11، به خاک سپرده می شود.

بقیه در ادامه مطلب...

شهید " فهمیده " یكی از هزاران نونهال فهمیده ، و دانش آموز بسیجی كشور ماست كه با نثار خون پاك خویش بر طراوت و سرخی خون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی افزود. وی دوران كودكی و نوجوانی خود را به صورتی سپری كرد كه همواره آبستن حادثه ای بود . حوادثی كه در شكل گیری شخصیت او مؤثر واقع شد . او با سرمایه عظیمی از فهم و درك و درایت انقلابی و اسلامی خویش و به دنبال طوفان حوادث انقلاب ، وارد جنگ تحمیلی شد و با وجود كمی سن ، خود را به خونین شهر قهرمان رساند و با اقدامی آگاهانه و شجاعانه ، نام خود را در دفتر شهیدان هماره زنده تاریخ ثبت كرد .

از آنجا كه این دانش آموز رزمنده بسیجی ، با ایمان و بینش عمیق و استوار در جنگ با دشمن پیش قدم و با میل به شهادت ، درس شجاعت ، فداكاری و مقاومت را به همه بسیجیان و امت حزب الله آموخت ، امام بزرگوارمان این نوجوان 12 ساله را رهبر قلمداد فرمود ، چرا كه نام و یاد او منشأ حماسه های سترگ شد و تحولی عظیم در شیوه دفاع مقدس و نبرد رزمندگان اسلام با كفر فراهم كرد و راه پیروزی و سرافرازی را یكی پس از دیگری ، هموار ساخت . امروز شهید فهمیده ، بحق، الگوی شایسته و تصویر برجسته ای از ایثار و جهاد و شهادت برای دانش آموزان بسیجی و جوانان كشور ماست ، به گونه ای كه حماسه سازی های فهمیده و دیگر فهمیده های میهن اسلامی ، می تواند یادآور دوران دفاع مقدس و ارزشهای والای آن دوران باشكوه باشد. رهبر معظم انقلاب نیز درباره آن شهید گران قدر فرمود :

" زنده نگهداشتن یاد و حادثه شهادت دانش آموز بسیجی ، شهید فهمیده از اصا لت های دفاع مقدس است."